Creative Cloud “JavaScript is Disabled” Hatası Nasıl Çözülür?

Creative Cloud “JavaScript is Disabled” Hatası Nasıl Çözülür?
hata çözümü tanıtım görseli
0

Merhaba arkadaşlar Creative Cloud indirirken veya herhangi bir alanda fotoğrafını görmüş olduğunuz hatayı almanız sonucunda maalesef ki yaptığınız işleme devam edemiyorsunuz, ben bu hatayı sanal sunucum üzerinde Creative Cloud’u kurmaya çalışırken hesabıma giriş aşamasında aldım ve çözümünü sizlerle paylaşmak istedim.

Hatanın fotoğrafı

Bu hatanın çözümü çok basit, yapmamız gereken işlemleri sırasıyla anlatayım.

İlk olarak Windows arama kısmına İnternet Seçenekleri yazmamız gerekiyor ve karşımıza çıkan fotoğraftaki seçeneğe giriyoruz. Bilgisayarınız İngilizce dilindeyse arama kısmına Internet Options yazabilirsiniz.

İnternet Seçenekleri ayarına girdikten sonra üst kısımdan Güvenlik ayarları kısmına tıklıyoruz. Bilgisayarınız İngilizce dilindeyse Security ayarları kısmını seçebilirsiniz.

Güvenlik ayarlarına girdikten sonra alt kısımdan Özel Düzey ayarına tıklıyoruz. Bilgisayarınız İngilizce dilindeyse Custom Level ayarına tıklayınız.

Bu kısımdan ayarlar kısmını aşağıya kaydırarak Türkçe ayarlarda Komut Dosyası başlığı altındaki Etkin Komut Dosyası ayarını Etkinleştir olarak değiştiriyoruz, eğer İngilizce kullanıyorsanız Scripting başlığı altındaki Active scripting ayarını Enable olarak güncelliyoruz.

Sorununuzu bu şekilde çözebilirsiniz, umarım faydalı olmuştur. Yorum atmayı unutmayın, kendinize iyi bakınnn :)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir